Unde urmarim LIVE meciurile de la Euro 2016! Dolce Sport transmite toate cele 51 de partide. Programul transmisiunilor de la Campionatul European

fb-euro-2016-live-video-dolce-sport

Campionatul European de Fotbal 2016 va putea fi urmărit în direct pe teritoriul României la posturile TV Dolce Sport 1, Dolce Sport 2 şi ProTV.

Dolce Sport va transmite integral cele 51 de meciuri de la Euro 2016, în timp ce ProTV va difuza live 23 de partide – toate meciurile României şi cel mai important meci din fiecare zi (DETALII AICI).

Programul României în Grupa A de la Euro 2016

  • 10 iunie: Franţa – România, de 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 15 iunie: România – Elveţia, de la 19:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 19 iunie: România – Albania, de la 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)

Program complet Euro 2016 – toate meciurile vor putea fi urmărite ÎN DIRECT pe posturile Dolce Sport (Dolce Sport 1 şi Dolce Sport 2)

TRANSMISIUNI LIVE DOLCE SPORT, FAZA GRUPELOR

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

TRANSMISIUNI LIVE DOLCE SPORT, FAZELE ELIMINATORII

Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Duminică, 26 iunie
Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)
Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)

Luni, 27 iunie
Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie
1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Vineri 1 iulie
2: Meci 3 — Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Sâmbătă, 2 iulie
3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Duminică, 3 iulie
4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Joi, 7 iulie
2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Finala

Duminică, 10 iulie
semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Euro 2016 – ProTV transmite LIVE 23 de meciuri. Programul complet al transmisiunilor de la Campionatul European si care e meciul zilei la Euro

meciuri-euro-protv-live

Campionatul European 2016 va debuta vineri, 10 iunie, de la 22:00, iar ProTV va transmite 23 din cele 51 de meciuri ale competiţei. Toate meciurile României de la Euro 2016 vor putea fi urmărite pe ProTV, dar şi cele mai importante meciuri ale fiecărei zile (cele programate de la 22:00).

Dolce Sport (post disponibil doar în reţeaua Telekom) va transmite integral toate cele 51 de partide ale competiţiei, în timp ce ProTV a achiziţionat pachetul “free-to-air”, prin care şi-a asigurat partidele României de la Euro, dar şi cele mai bune meciuri ale zilei.

Programul României în Grupa A de la Euro 2016

  • 10 iunie: Franţa – România, de 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 15 iunie: România – Elveţia, de la 19:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 19 iunie: România – Albania, de la 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)

Astfel, conform unui comunicat emis de ProTV, televiziunea din Pache Protopopescu va transmite în total 23 de partide. În ceea ce priveşte fazele eliminatorii, ProTV va transmite patru din cele opt optimi, sferturile, semifinalele şi finala.

Ce înseamnă opţiunea free-to-air, deţinută de ProTV

  •     Cel mai bun meci al zilei (câte un meci pe zi din faza grupelor şi din cea a optimilor)
  •     Toate meciurile României
  •     Toate meciurile din sferturi
  •     Semifinalele
  •     Finala

Programul complet al meciurilor de la Euro 2016 transmise în direct de PRO TV

Vineri, 10 iunie, ora 22:00
Franţa – România (Grupa A)

Sâmbătă, 11 iunie, ora 22:00
Anglia – Rusia (Grupa B)

Duminică, 12 iunie, ora 22:00
Germania – Ucraina (Grupa C)

Luni, 13 iunie, ora 22:00
Belgia – Italia (Grupa E)

Marţi, 14 iunie, ora 22:00
Portugalia – Islanda (Grupa F)

Miercuri, 15 iunie, ora 19:00
România – Elveţia (Grupa A)

Joi, 16 iunie, ora 22:00
Germania – Polonia (Grupa C)

Vineri, 17 iunie, ora 22:00
Spania – Turcia (Grupa D)

Sâmbătă, 18 iunie, ora 22:00
Portugalia – Austria (Grupa F)

Duminică, 19 iunie, ora 22:00
Romania – Albania (Grupa A)

Luni, 20 iunie, ora 22:00
Slovacia – Anglia

Marţi, 21 iunie, ora 22:00
Croatia – Spania sau Cehia – Turcia (Gupa D)

Miercuri, 22 iunie, ora 22:00
Suedia – Belgia sau Italia – Irlanda (Grupa E)

Sâmbătă, 25 iunie, ora 22:00
Optimi de finală

Duminică, 26 iunie, ora 22:00
Optimi de finală

Luni, 27 iunie, ora 22:00
Optimi de finală

Joi, 30 iunie, ora 22:00
Sfert de finală 1 Euro 2016

Vineri, 1 iulie, ora 22:00
Sfert de finală 2 Euro 2016

Sâmbătă, 2 iulie, ora 22:00
Sfert de finală 3 Euro 2016

Duminică, 3 iulie, ora 22:00
Sfert de finală 4 Euro 2016

Miercuri, 6 iulie, ora 22:00
Semifinală 1 Euro 2016

Joi, 7 iulie, ora 22:00
Semifinală 2 Euro 2016

Duminică, 10 iulie, ora 22:00
FINALA EURO 2016, în direct pe ProTV