like la pagina pentru a continua!

Unde urmarim LIVE meciurile de la Euro 2016! Dolce Sport transmite toate cele 51 de partide. Programul transmisiunilor de la Campionatul European

By
Updated: June 11, 2016

fb-euro-2016-live-video-dolce-sport

Campionatul European de Fotbal 2016 va putea fi urmărit în direct pe teritoriul României la posturile TV Dolce Sport 1, Dolce Sport 2 şi ProTV.

Dolce Sport va transmite integral cele 51 de meciuri de la Euro 2016, în timp ce ProTV va difuza live 23 de partide – toate meciurile României şi cel mai important meci din fiecare zi (DETALII AICI).

Programul României în Grupa A de la Euro 2016

  • 10 iunie: Franţa – România, de 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 15 iunie: România – Elveţia, de la 19:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)
  • 19 iunie: România – Albania, de la 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 şi ProTV)

Program complet Euro 2016 – toate meciurile vor putea fi urmărite ÎN DIRECT pe posturile Dolce Sport (Dolce Sport 1 şi Dolce Sport 2)

TRANSMISIUNI LIVE DOLCE SPORT, FAZA GRUPELOR

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

TRANSMISIUNI LIVE DOLCE SPORT, FAZELE ELIMINATORII

Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Duminică, 26 iunie
Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)
Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)

Luni, 27 iunie
Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie
1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Vineri 1 iulie
2: Meci 3 — Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Sâmbătă, 2 iulie
3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Duminică, 3 iulie
4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Joi, 7 iulie
2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Finala

Duminică, 10 iulie
semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *