like la pagina pentru a continua!

Mesajul lui Huidu postat pe blogul sau despre arestarea lui GIGI BECALI

By
Updated: May 28, 2013

huidu

Serban Huidu le-a raspuns pe blogul personal celor care l-au acuzat ca el este in libertate iar Gigi Becali in puscarie.

Redam mai jos mesajul integral postat de Serban Huidu pe blog:

“Am asistat zilele acestea la o adevarata revolutie pe net, totul legat de subiectul populist al zilei- Jiji face puscarie si nesimtitul asta de Huidu nu! La o prima vedere suna bine si corect! Mai putin daca te informezi si vezi care e Codul penal si dosarele inculpatilor! Dar mai bine sa preluam “adevarul” din tabloide! Si atunci multi au luat drept adevarate aberatiile unui terchea-berchea din galerie care m-a acuzat ca m-as fi bucurat de vestea arestarii lui Jiji si as fi facut misto pe aceasta tema!

Cei care ma cunosc stiu ca nu as fi spus si nu am spus nimic legat de acest subiect! Nu sunt ipocrit, nu era nici cazul si nu eram nici persoana care sa comenteze asta! Nu am spus niciodata NIMIC despre arestarea lui Becali! Cei care detin o inregistrare cu asta sunt poftiti sa o faca publica!

M-am uitat in schimb la un ipocrit de soi: meme stoica-cel care din “cioban oparit” nu il scotea pe fostul sau patron, cum a luat de bune aberatiile unor neica nimeni! Unde erati ma moralistilor atunci si de ce va lasati impresionati de lacrimile lui de crocodil varsate acum?

Faptul ca am o opinie, ca raspund unor oameni ce folosesc cuvinte ca: bou, jeg, jigodie, criminal etc, nu ma transforma intr-un arogant, doar ca nu imi place sa ma las calcat in picioare asa cum va doriti! Si atat cat pot, voi sta aici ca un ghimpe in coasta voastra, ca m-ati facut in toate felurile dar nu ati reusit si nici nu veti reusi sa ma reduceti la tacere!

Nu as fi postat niciodata asa ceva daca oameni de la care aveam pretentii, nu m-ar fi intrebat daca e adevarat ca am spus de Jiji! Port un profund respect familiei sale care il suporta pe Jiji zi de zi! Dar o vorba populara spune: rau cu rau dar mai rau e fara rau!NU AM COMENTAT nimic legat de arestarea sa! O sa spun asta pana cand porcii populisti care au fabricat asa un subiect isi vor cere scuze!”

Serban

ps1: pe locuri-fiti gata-start! Dati drumul la injurii in injuraturi!”

ps2: “spre deosebire de mine ( io nici nu am spus nimic si mi s-a inventat un ditamai subiectul), marele crestin si ipocrit de soi, Jiji s-a bucurat cand am avut accidentul!”




18 Comments

  1. vrabie

    May 28, 2013 at 6:47 pm

    ce aveti cu huidu…? mancaia-ti pula…

    • Vasilescu

      May 28, 2013 at 7:26 pm

      Mancai-ai tu pula, ca tot il aperi atata…

    • X-man

      May 28, 2013 at 8:41 pm

      Ti se pare corect ca unul ce a omorat 3 persoane sa ramana in libertate iar unul ce a ajutat sinistrati(construindu-le case) sa intre la inchisoare? Mi-e mi-ar fi rusine sa recunosc ca un singur om a pacalit atata lume marindu-si contul bancar. Pentru a face asta, iti trebuie si un pic de creier si o “planificare” a unui plan destul de bine stabilit.

    • mama

      May 28, 2013 at 9:45 pm

      Sa o sugi in chec ! Un om ca huidu nu merita sa fie in libertate. Trebuie sa plateasca ca toti ceilalati ! Daca tactu sau mata omoara 3 oameni face ani grei de puscarie ! el de ce sa nu plateasca? Parca in romania era democratie si toti ne conformam unor legi asa trebuia sa faca si huidu , a platit daune morale ,dar trebuia sa faca 1 an cel putin de puscarie pentru ca oricare dintre noi am face ! GUIE MIGI !!!!!

  2. Alecs

    May 28, 2013 at 8:27 pm

    Ma pis pe tine Huidule si ma pis pe tine si punct

  3. jiji

    May 28, 2013 at 8:42 pm

    atat am de zis pt domnu huidu dc nu le ceri scuze la familiile pt ceea ce ai facut si gata e asa greu ??mmm de ………………

  4. andrei

    May 28, 2013 at 8:53 pm

    Am stat si am analizat putin aceste doua probleme HUIDU SI JIJI eu zic ca accidentul s-a produs din neatentie si au murit oameni dar povara ce cade pe sufletul acestui om e foarte mare si nimeni nu ar vrea sa fie in locul lui Huidu iar inchisoarea nu e o solutie ajunge ce are pe cap iar JIJI si-a facut cu mana lui mai precis cu gura lui totul hai ca la atatea milioane de euroi merita 2 ani nu 3 se mai odihneste si el putin stati linistiti ca nu e rau in puscarie ….

    • mama

      May 28, 2013 at 9:48 pm

      Povara ? Tu stii ce inseamna asta? un om pe care se apasa greutati morale nu face caterinca la un radio . Nu inteleg de ce ii luati atat apararea ca daca erati in locul lui acum erati la bulau si nu v-a lua nimeni apararea . Nu e seful tau sa-l pupi in fund .so… nu inteleg de ce faci asta ?!?!?!

  5. dia

    May 28, 2013 at 9:21 pm

    foarte bine spus Serban!!! Gigi a trebuit sa ajunga unde a ajuns acuma pentru a intelege o tara intreaga ca, coruptii fac puscarie, ca banii nu te salveaza..ii incomparabil cazul tau cu al lui.. am vazut ca multi spun ” sa te vad daca aveai tu un membru din familie implicata in accident cum mai puteai sa il sustii pe Serban” si le spun acelora ca nu doar eu, ci oricine poate sa nenoroceasca o viata in fractiune de secunda..doar cine nu conduce nu constientizeaza cat risc si cate pericole intampini in cale..asa ca, dragilor va sfatuiesc sa o lasati mai moale cu, comentariile si sa fiti prudenti in trafic…roata e rotunda..si un comentariu prost poate avea urmari in viitorul vostru..fiecare lucru spus se plateste..daca nu puteti da un sfat bun taceti! vedeti-va de viata!!

    • mama

      May 28, 2013 at 9:52 pm

      Sunt altii care fura mai mult ca gigi sau cat el ,insa gigi a facut ceva pentru tara asta . Vorbim de omul geroge fecali nu de “marele &^%^*&^£%£”£^%^ ” Daca si ceilalti ar face ce a facut fecali ,ar fi undeva si coruptia asta in romania . Sa omori tu sau mata/tactu 3 persoane sa ajunga la puscarie (ca asa se va intampla) sa te vad cum zici ” uite… ai mei / eu au/am intrat la puscarie… huidu nu..

      GUIE MIGI !!!

  6. Andrei

    May 28, 2013 at 9:47 pm

    Daca ar fi sa facem o paralela pe subiect intre Huidu si Gigi, ar fi cam asa:
    Ambii au gresit sa zicem… Dar care ar mai repeta “greseala”, fie cu sau fara inchisoare? Sa nu mai zicem ca in cazul lui Becali au fost mai multe “greseli” si nu au fost tocmai inconstiente zic eu. Si daca stai sa te gandesti, asta a nenorocit mult mai multe vieti decat cele 3 din accidentul lui Huidu.
    Si pentru ala de-l ridica in slavi pe Becali ca a ajutat sinistrati… tu chiar crezi ca a facut asta din banii lui? De fapt crezi asta cu tarie ca nu te duce capul la mai mult.

    • mama

      May 28, 2013 at 10:00 pm

      Becali nu a facut rau nimanui si da.. banii furati de el i-a dat mai departe .a facut ceva . insa sunt altii care fura ca el si nu fac nimic !! *le cioben* a ajutat multa lume care a avut probleme de santate si pe langa asta a facut destule donatii catre case de copii/batrani . Daca pe tine te-a afectat ca becali a furat de la basescu sa faca la altii atunci e o problema grava cu tine !:) Mai gandeste-te .

      si huidu trebuia sa plateasca cu inchisoarea nu sa faca caterinca la un radio :):)

  7. mama

    May 28, 2013 at 9:57 pm

    Dupa mai multe reply-uri … Las si eu un coment .

    Toti cei care incalca legiile fie ca e huidu fie ca e becali fie ca e basescu trebuie sa plateasca . Cum si oamenii de rand ca mine sau ca tine sau ai tai platim ! Daca noi facem ce au facut ei suntem sanctionati , asa trebuie sa plateasca si ei ! Si numai fiti pupincuristi si ganditi-va inainte ce vi s-ar intampla voua sau familiei voastre si dupa va dati cu parerea !

    ps: am citit un articol acum in jur de 5-6 luni cum ca un satean amarat a furat 2 gaini din 2 curti diferite sa aiba ce sa puna la copii pe masa (sateanul nu muncea ca avea in grija 2 copii si nu era alcolist(conform articolului) ! ) si a facut 31 de zile de arest + dosar penal ! = asta trebuie sa va dea de gandit !

  8. Larisa

    May 28, 2013 at 11:39 pm

    Poate ca nu ar trebuii sa scriu, dar o fac. Mama mea a murit impreuna cu inca 2 persoane intr-un accident de masina cand eu aveam doar 5 ani si sora mea doar 3. Persoana cu care a avut accidentul nu a fost pedepsita si nici nu avea de ce, nu a avut nici o vina. Cand am inceput eu sa realizez clar, ce s-a intamplat, as fi vrut sa il caut, sa il iau de gat si sa ii spun ‘Domnule, mi-ai luat mama!’. Nu am facut-o, dar am fost ividioasa pe copii lui care au crescut cu ambii parinti. Dumnezeu mi-a dat mie alta mama, minunata, perfecta chiar iar eu ar trebuii sa ii multumesc pt. asta. Viata ar fi asa frumoasa, daca ne-am bucura de ceea ce avem si nu am gandii asa mult la problemele altora.
    Ps: Daca ati fost vreodata fanii lui Huidu, nu ar trebuii sa il criticati atunci cand are o problema, e valabil si in cazul lui Jiji.

  9. Cristina

    May 29, 2013 at 2:50 am

    Mai Huidule .. poti sa scrii ce vrei .. oricum esti de a p**a in viata asta ! Si asta nu din cauza accidentului , ci din cauza ca nu am auzit nici un lucru bun despre tine ! Pe deasupra faptului ca nu iti mai vad rostu .. poti sa-ti dai foc 😀 te-am pupat din mers !

  10. Cristi

    May 29, 2013 at 12:46 pm

    Oameni de 2 lei…injurati educatilor, ce s-a intamplat cu Huidu a fost un pur accident. In cazul Becali, judecatorii au procedat corect, dupa dosare, conform legii, nu dupa ceea ce se vede la televizor. Incetati sa mai fiti idioti !!!

  11. Cramer

    May 29, 2013 at 9:20 pm

    Cred ca masurand fortele financiare Serban Huidu nu se putea vreodata masura cu puterea financiara care o detine George Becali , asa ca sa nu exageram de ce Becali este la puscarie si Huidu liber , daca justitia era asa corupta si nedreapta se intampla tocmai invers , Huidu la puscarie si Becali liber , Huidu a avut ne-norocul sa aibe un accident , e corect a omorat 3 persoane dar nu a vrut asta , in schimb nu cred ca a furat nimic de la nimeni , Becali vindea blugi si casete video la Obor asa ca nu il mai ridicati in slavi ca da bani la saraci , ca tot de la saraci i-a luat , si oricum daca nu il filmeaza cineva nu da nimic , decat vreo injuratura ! Retarzi

  12. flo

    May 30, 2013 at 9:36 am

    HOOOOOO ! nu meriti libertate excrocule.