like la pagina pentru a continua!

CM 2014, Cupa Mondiala din Brazilia, program

By
Updated: June 11, 2014

programul meciurilor de la turneul final al Campionatului Mondial de fotbal din Brazilia care se vor disputa în perioada 12 iunie – 13 iulie 2014:
12 iunie: Grupa A: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23:00, ora României;

13 iunie: Grupa A: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19:00; Grupa B: Spania – Olanda, la Salvador, ora 22:00, Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01:00;

14 iunie:
Grupa C: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19:00; Grupa D: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22:00; Grupa D: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01:00; Grupa C: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, ora 04:00;

15 iunie: Grupa E: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, ora 19:00, Franţa – Honduras, la Porto Alegre, ora 22:00; Grupa F: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01:00;

16 iunie: Grupa G: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 19:00; Grupa F: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 22:00; Grupa G: Ghana – SUA, la Natal, ora 01:00;

17 iunie: Grupa H: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, ora 19:00; Grupa A: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22:00; Grupa H: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01:00;

18 iunie: Grupa B: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19:00; Grupa B: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22:00; Grupa A: Camerun – Croaţia, la Manaus, ora 01:00;

19 iunie:
Grupa C: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19:00; Grupa D: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, ora 22:00; Grupa C: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01:00;

20 iunie: Grupa D: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19:00; Grupa E: Elveţia – Franţa, la Salvador, ora 22:00; Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 01:00;

21 iunie: Grupa F: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19:00; Grupa G: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22:00; Grupa F: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01:00;

22 iunie: Grupa H: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19:00; Grupa H: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22:00; Grupa G: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01:00;

23 iunie: Grupa B: Australia – Spania, la Curitiba, ora 19:00; Olanda – Chile, la Sao Paulo, ora 19:00; Grupa A: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23:00; Croaţia – Mexic, la Recife, ora 23:00;

24 iunie: Grupa D: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19:00; Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19:00; Grupa C: Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23:00; Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23:00.

25 iunie: Grupa F: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, ora 19:00; Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, ora 19:00; Grupa E: Honduras – Elveţia, la Manaus, ora 23:00; Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23:00;

26 iunie: Grupa G: SUA – Germania, la Recife, ora 19:00; Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19:00; Grupa H: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23:00; Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 23:00.

OPTIMILE DE FINALĂ
28 iunie: locul 1 grupa A – locul 2 grupa B – la Belo Horizonte, ora 19:00 – meciul 49
28 iunie: locul 1 grupa C – locul 2 grupa D – la Rio de Janeiro, ora 23:00 – meciul 50
29 iunie: locul 1 grupa B – locul 2 grupa A – la Fortaleza, ora 19:00 – meciul 51
29 iunie: locul 1 grupa D – locul 2 grupa C – la Recife, ora 23:00 – meciul 52
30 iunie: locul 1 grupa E – locul 2 grupa F – la Brasilia, ora 19:00 – meciul 53
30 iunie: locul 1 grupa G – locul 2 grupa H – la Porto Alegre, ora 23:00 – meciul 54
1 iulie: locul 1 grupa F – locul 2 grupa E – la Sao Paulo, ora 19:00 – meciul 55
1 iulie: locul 1 grupa H – locul 2 grupa G – la Salvador, ora 23:00 – meciul 56

SFERTURILE DE FINALĂ
4 iulie: câştigătoare meci 53 – câştigătoare meci 54 – la Rio de Janeiro, ora 19:00 – partida 57
4 iulie: câştigătoare meci 49 – câştigătoare meci 50 – la Fortaleza, ora 23:00 – partida 58
5 iulie: câştigătoare meci 55 – câştigătoare meci 56 – la Brasilia, ora 19:00 – partida 59
5 iulie: câştigătoare meci 51 – câştigătoare meci 52 – la Salvador, ora 23:00 – partida 60

SEMIFINALE

8 iulie: câştigătoare meci 57 – câştigătoare meci 58 – la Belo Horizonte, ora 23:00 – partida 61
9 iulie: câştigătoare meci 59 – câştigătoare meci 60 – la Sao Paulo, ora 23:00 – partida 62

FINALA MICĂ
12 iulie: învinsa meci 61 – învinsa meci 62 – la Brasilia, ora 23:00

FINALA
13 iulie: câştigătoare meci 61 – câştigătoare meci – la Rio de Janeiro, ora 22:00.




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *