min. 90+4: FLUIER FINAL!  Chelsea se califică în sferturile de finală

min. 90+3: Benayoun intră în locul lui Hazard

min. 90: Trei minute suplimentare arătate de la margine

min. 89: Obi Mikel şutează în blocaj şi este corner

min. 87: Torres trimite în bara transversală

min. 86: Bourceanu îl faultează pe Hazard şi este penalty

min. 84: Adi Rocha intră în locul lui Rîpă

min. 83: Şut al lui Latovlevici, Cech prinde în siguranţă

min. 80: A. Cole vede cartonaş galben pentru un fault la Adi Popa

min. 79: Şut al lui Torres, mingea trece mult pe lîngă poartă

min. 79: Tănase îi lasă locul lui Tatu

min. 78: Oscar trece printre fundaşii Stelei, şutează la colţul lung, mingea trece pe lîngă poartă

min. 71: GOL CHELSEA! Torres este găsit în careul Stelei şi şutează la colţul lung şi îl învinge pe Tătăruşanu

min. 70: Obi Mikel primeşte cartonaş galben pentru un fault la Adi Popa

min. 68: Tănase pasează la Chipciu, care scapă singur spre poarta lui Cech, însă Cole l-a ajuns şi l-a deposedat

min. 64: Şut al lui David Luiz de la mare distanţă, mingea este reţinută de Tătăruşanu

min. 61: Şut fabulos al lui Chipciu, mingea este respinsă incredibil de Cech

min. 60: Şut puternic al lui Hazard de la marginea careului, Tătăruşanu respinge în Obi Mikel, din care iese în aut

min. 58: GOL CHELSEA! Terry înscrie cu capul la colţul scurt în urma unei scheme excelente

min. 57: Rîpă primeşte cartonaş galben pentru un fault la Hazard

min. 54: Chipciu pasează la marginea careului de unde Bourceanu şutează aiurea

min. 51: Şi în această repriză suporterii Stelei sînt la înălţime

min. 49: Bourceanu primeşte cartonaş galben pentru un fault la Mata

min. 49: Adi Popa face o cursă incredibilă, centrează, dar fundaşii lui Chelsea au reuşit să respingă

min. 46: A început repriza secundă!

min. 45+1: PAUZĂ! În acest moment Steaua este în sferturile de finală

min. 45: GOOOOOOOOOLLLL STEAUAAAAAAAAAA! Chiricheş şutează sub bară şi înscrie!

min. 44: Adi Popa trece superb de David Luiz, însă şutul său a fost blocat de Cole

min. 40: Şut al lui Hazard de la marginea careului, mingea este respinsă de Tătăruşanu

min. 37: Şut al lui Torres de la marginea carelui, mingea trece pe lîngă poartă

min. 33: GOL CHELSEA! Juan Mata rămîne la minge cu noroc, şutează pe sub Tătăruşanu şi deschide scorul

min. 32: De minute bune cele două echipe nu mai ajung în preajma porţii adverse. În continuare Steaua controlează partida

min. 28: Steaua controlează autoritar partida. Chelsea nu şi-a creat nici o ocazie importantă în prima jumătate de oră

min. 23: Un nou şut al lui Obi Mikel de la marginea careului, peste poartă însă

min. 23: Şut al lui Obi Mikel de la marginea careului, Tătăruşanu respinge

min. 20: Şut al lui Tănase de la marginea careului, mingea este reţinută de Cech

min. 17: Bourceanu l-a driblat excelent pe Obi Mikel, a şutat plasat, mingea a trecut alături însă

min. 16: Mata a executat rapid o lovitură liberă, însă Tătăruşanu a fost atent şi a reţinut

min. 13: Raul Rusescu a scăpat singur cu Cech, mingea se ducea perfect la colţul lung, însă Cech a respins în corner

min. 11: Oscar, Mata şi Ramires au combinat bine la marginea careului, însă şuturile londonezilor au fost blocate de defensiva Stelei

min. 9: Galeria Stelei domină fondul sonor de pe Stamford Bridge

min. 7: Nici o ocazie importantă în aceste prime minute. Steaua stă foarte bine în teren

min. 5: Torres primeşte mingea în careul Stelei, însă fundaşii roş-albaştrilor au reuşit să respingă

min. 3: Prima acţiune legată a londonezilor, însă centrarea lui Mata nu ajunge la nici un jucător al gazdelor

min. 1: A început partida! Steaua a cîştigat meciul tur cu 1-0

Steaua va fi susţinută pe Stamford Bridge de aproximativ 7000 de români

***

Echipe de start:

Steaua: Tătăruşanu – Rîpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu

Chelsea: Cech – Azpilicueta, Terry, Luiz, A. Cole – Ramires, Mikel – Oscar, Mata, Hazard -Torres

Iasmin Latovlevici va putea intra din primul minut, deşi au fost ceva semne de întrebare în privinţa titularizării sale din cauza unor probleme la genunchi.

În schimb, Rafa Benitez va face cîteva modificări faţă de meciul din tur, cîştigat de roş-albaştri cu 1-0. În echipa englezilor vor apărea Ramires şi Mata, jucători de atac prin care Benitez speră să întoarcă rezultatul de la Bucureşti.